RJ #11 Gra w szachy dla dzieci, czyli jak rozwijać zdolności matematyczne i społeczne jednocześnie. Rozmowa z Michałem Kanarkiewiczem

Co dobrego daje gra w szachy dla dzieci?

Szachy to królewska gra, która znana była już za czasów Persów, czyli w latach 70 VI wieku naszej ery. Według MKO (Międzynarodowy Komitet Olimpijski) jest uznawana za dyscyplinę sportową. Powszechnie szachy uznawane są za nudną grę przeznaczoną dla prymusów. Czy tak jest rzeczywiście?

Z gry w szachy płynie wiele korzyści. Dzieci bardzo lubią tę grę i szybko uczą się jej zasad. Dzięki grze w szachy rozwijają nie tylko umiejętności matematyczne czy zdolności logicznego myślenia. Szachy wspierają również rozwój inteligencji emocjonalnej i co najbardziej ciekawe – wyostrzają zdolności językowe.

Michał Kanarkiewicz jest mówcą oraz trenerem strategicznego myślenia. Pedagogiem, który wykształcił ponad 2000 uczniów, zarażając ich swoją pasją jaką są szachy. Obecnie skupia się na prowadzeniu firm do zwycięstwa – czyli wspomaga firmy w dążeniu do celów, tak jak robią to prawdziwi mistrzowie szachownicy.

W naszym podcaście Michał opowie o tym, co w jego życiu zmieniły szachy oraz dlaczego warto po nie sięgnąć nawet dziś. Nigdy bowiem nie jest ani za późno, ani za wcześnie na przyjaźń z szachami. Zapraszamy do świata gdzie króluje gra w szachy dla dzieci.

Listen to „Odcinek 11 – W świecie szachów, czyli jak rozwijać zdolności matematyczne i społeczne jednocześnie. Rozmowa z Michałem Kanarkiewiczem” on Spreaker.

Poniżej znajdziesz listę linków do tematów wspomnianych w odcinku.


TEMATY PORUSZANE W DZISIEJSZYM ODCINKU

  • Dla kogo przeznaczona jest gra w szachy
  • Jakie korzyści dla rozwoju dziecka płyną z gry w szachy
  • Kto może uczyć dzieci grać w szachy
  • Od czego zacząć przygodę z szachami
  • Ile trzeba ćwiczyć żeby nauczyć się grać w szachy
  • Jakie narzędzia można wykorzystać, żeby nauka gry w szachy była łatwiejsza


TRANSKRYPCJA

RJ #11 – W świecie szachów, czyli jak rozwijać zdolności matematyczne i społeczne jednocześnie. Rozmowa z Michałem Kanarkiewiczem.

Poniżej znajdziesz zapis jedenastego odcinka podcastu Rodzicem Jestem – „W świecie szachów, czyli jak rozwijać zdolności matematyczne i społeczne jednocześnie. Rozmowa z Michałem Kanarkiewiczem”.

Ściągnij transkrypt w formie PDF.


Cześć!

Witamy Cię w podcaście Rodzicem Jestem.
Nazywam się Sylwia, a ja jestem Ola.

Jeśli chcesz zmienić swoje życie rodzinne na lepsze to zostań z nami. Opowiemy Ci jak czerpać więcej radości z bycia rodzicem i nie odejść od zmysłów. Pokażemy narzędzia, które wykorzystujemy, by budować lepsze relacje w swojej rodzinie. Zdobywaj z nami wiedzę na temat rozwoju, a także korzystaj z praktycznych wskazówek oraz gotowych rozwiązań rekomendowanych przez pedagogów i psychologów dziecięcych.

To co wchodzisz w to? Zapraszamy!To był podcast Rodzicem Jestem. Dziękujemy za wysłuchanie. Po więcej zapraszamy na fanpage Rodzicielski Drogowskaz, stronę podcastu www.rodzicemjestem.pl oraz blog www.rodzicielskidrogowskaz.pl. Jeśli spodobał Ci się podcast zostaw swoją opinię na iTunes. Dzięki temu będziemy wiedzieć, że to co robimy ma sens. Do usłyszenia!

 

Dodaj komentarz