RJ #12 Edukacja finansowa dzieci. Rozmowa z Katarzyną Myślińską.

Edukacja finansowa, a tym bardziej edukacja finansowa dzieci to nadal jeden z tematów tabu w wielu polskich rodzinach. Rodzice często uważają, że dziecko nie musi wiedzieć na co i ile wydajemy, ile mamy zobowiązań czy jakie planujemy wydatki.

W dzisiejszym odcinku, którego gościem jest Katarzyna Myślińska rozmawiamy o istocie edukacji finansowej dzieci oraz o tym dlaczego tak ważne jest, aby dzieci czynnie uczestniczyły w planowaniu budżetu domowego.

Kasia jako mama dwóch sześciolatków, pedagog oraz doradca zawodowy odkrywa dla nas jak wyglądają finanse w jej domu oraz jaką wiedzę w tym zakresie posiadają jej dzieci.


Listen to „Odcinek 12 Edukacja finansowa dzieci” on Spreaker.Poniżej znajdziesz listę linków do tematów wspomnianych w odcinku.


TEMATY PORUSZANE W DZISIEJSZYM ODCINKU

  • Kiedy rozpocząć rozmawiać z dziećmi o pieniądzach?
  • Z jakich pomocy i wsparcia korzystać rozpoczynając edukację finansową dziecka?
  • Jak wspólnie planować budżet?
  • Czy dawać kieszonkowe?
  • Jak powinna wyglądać idealna skarbonka?
  • Czym jest „czarna lista” w planowaniu wydatków?
  • Czy zakładać konto bankowe dla dziecka?

TRANSKRYPCJA

RJ #12 – Edukacja finansowa dzieci. Rozmowa z Katarzyną Myślińską.

Poniżej znajdziesz zapis dwunastego odcinka podcastu Rodzicem Jestem – „Edukacja finansowa dzieci. Rozmowa z Katarzyną Myślińską.”

Ściągnij transkrypt w formie PDF.


Cześć!

Witamy Cię w podcaście Rodzicem Jestem.
Nazywam się Sylwia, a ja jestem Ola.

Jeśli chcesz zmienić swoje życie rodzinne na lepsze to zostań z nami. Opowiemy Ci jak czerpać więcej radości z bycia rodzicem i nie odejść od zmysłów. Pokażemy narzędzia, które wykorzystujemy, by budować lepsze relacje w swojej rodzinie. Zdobywaj z nami wiedzę na temat rozwoju, a także korzystaj z praktycznych wskazówek oraz gotowych rozwiązań rekomendowanych przez pedagogów i psychologów dziecięcych.

To co wchodzisz w to? Zapraszamy!To był podcast Rodzicem Jestem. Dziękujemy za wysłuchanie. Po więcej zapraszamy na fanpage Rodzicielski Drogowskaz, stronę podcastu www.rodzicemjestem.pl oraz blog www.rodzicielskidrogowskaz.pl. Jeśli spodobał Ci się podcast zostaw swoją opinię na iTunes. Dzięki temu będziemy wiedzieć, że to co robimy ma sens. Do usłyszenia!

Dodaj komentarz