Wpływ bajek na rozwój dziecka - Marek Opaska.Podcast Rodzicem Jestem

RJ #13 Wpływ bajek na rozwój dziecka. Rozmowa z Markiem Opaska.

Marzyło Ci się kiedyś żeby zostać autorem bajki? Chcesz napisać własną bajkę dla swojego dziecka, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Jeśli tak, to ten odcinek jest dla Ciebie. Marek Opaska zaczął pisać dla swoich dzieci. Dlaczego? Bo zdawał sobie sprawę, że warto czytać dzieciom i to nie tylko utarty slogan. Niby banał, ale często zapominamy, że poza rozwojem inteligencji językowej, bajki mają ogromny wpływ na inteligencję emocjonalną dziecka.

Dla Bajkowego Taty czytanie bajek to rodzinny rytuał, to sposób na spędzanie czasu z dziećmi. Nic dziwnego, że jego dzieci najbardziej lubią bajki swojego taty. Dlaczego jeszcze warto czytać bajki i czy można dojść do przedawkowania książek? Na te i wiele innych pytań odpowiada dla Ciebie Bajkowy Taty.

Poniżej znajdziesz linki wspomniane w odcinku:

TEMATY PORUSZANE W DZISIEJSZYM ODCINKU

  • Różnice między bajką i baśnią
  • Korzyści płynące z czytania bajek
  • Czy bajki przeznaczone są wyłącznie dla dzieci?
  • Czym kierować się przy wyborze bajek dla dzieci?
  • Gdzie można znaleźć katalog bajek wraz z podziałem na wiek dziecka?


TRANSKRYPCJA

RJ #13 – Wpływ bajek na rozwój dziecka. Rozmowa z Bajkowym Tatą.

Poniżej znajdziesz zapis trzynastego odcinka podcastu Rodzicem Jestem – „Wpływ bajek na rozwój dziecka. Rozmowa z Bajkowym Tatą”

Ściągnij transkrypt w formie PDF.


Cześć!

Witamy Cię w podcaście Rodzicem Jestem.
Nazywam się Sylwia, a ja jestem Ola.

Jeśli chcesz zmienić swoje życie rodzinne na lepsze to zostań z nami. Opowiemy Ci jak czerpać więcej radości z bycia rodzicem i nie odejść od zmysłów. Pokażemy narzędzia, które wykorzystujemy, by budować lepsze relacje w swojej rodzinie. Zdobywaj z nami wiedzę na temat rozwoju, a także korzystaj z praktycznych wskazówek oraz gotowych rozwiązań rekomendowanych przez pedagogów i psychologów dziecięcych.

To co wchodzisz w to? Zapraszamy!To był podcast Rodzicem Jestem. Dziękujemy za wysłuchanie. Po więcej zapraszamy na fanpage Rodzicielski Drogowskaz, stronę podcastu www.rodzicemjestem.pl oraz blog www.rodzicielskidrogowskaz.pl. Jeśli spodobał Ci się podcast zostaw swoją opinię na iTunes. Dzięki temu będziemy wiedzieć, że to co robimy ma sens. Do usłyszenia!

 

Dodaj komentarz