Jak wzmacniać odwagę u dziecka. Podcast Rodzicem Jestem
Życie wymaga odwagi. Jak wzmacniać odwagę u dziecka.

RJ #15 Życie wymaga odwagi. Jak wzmacniać odwagę u dziecka? Rozmowa z Kamilą Lewicką.

W tym odcinku podcastu szukamy odpowiedzi na pytanie „jak wzmacniać odwagę u dziecka?”. W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić, że można być nieśmiałym i zdobywać szczyty. Owszem można, ale nieśmiałość nam tego nie ułatwia. Nieśmiałość powoduje, że dużo tracimy, dużo nam umyka. Czy nieśmiałość to zła cecha? Skąd bierze się odwaga? Czy to kompetencja wrodzona czy nabyta?

Jak my rodzicie możemy wspierać nasze dzieci, aby nie bały się wyrażać siebie, mówić o swoich potrzebach i podejmować wyzwania? To właśnie jest odwaga.

O tym, a także o swojej ścieżce od nieśmiałości do odwagi opowiada Kamila Lewicka, której misją jest pomoc w poszukiwaniu odwagi, dzięki której uwolnisz się od leków i zaczniesz żyć naprawdę.

Listen to „Odcinek 15 – Życie wymaga odwagi. Rozmowa z Kamilą Lewicką” on Spreaker.

TEMATY PORUSZANE W DZISIEJSZYM ODCINKU

  • Czym jest odwaga?
  • O nieśmiałości
  • Co tracą nieśmiałe dzieci?
  • Odwaga jako kompetencja – wrodzona czy nabyta?
  • Sposoby na wspieranie odwagi u dzieckaTRANSKRYPCJA

RJ #15 Życie wymaga odwagi. Jak wzmacniać odwagę u dziecka? Rozmowa z Kamilą Lewicką.

Poniżej znajdziesz zapis piętnastego odcinka podcastu Rodzicem Jestem – „Życie wymaga odwagi. Jak wzmacniać odwagę u dziecka? Rozmowa z Kamilą Lewicką.”

Ściągnij transkrypt w formie PDF.


Cześć!

Witamy Cię w podcaście Rodzicem Jestem.
Nazywam się Sylwia, a ja jestem Ola.

Jeśli chcesz zmienić swoje życie rodzinne na lepsze to zostań z nami. Opowiemy Ci jak czerpać więcej radości z bycia rodzicem i nie odejść od zmysłów. Pokażemy narzędzia, które wykorzystujemy, by budować lepsze relacje w swojej rodzinie. Zdobywaj z nami wiedzę na temat rozwoju, a także korzystaj z praktycznych wskazówek oraz gotowych rozwiązań rekomendowanych przez pedagogów i psychologów dziecięcych.

To co wchodzisz w to? Zapraszamy!To był podcast Rodzicem Jestem. Dziękujemy za wysłuchanie. Po więcej zapraszamy na fanpage Rodzicielski Drogowskaz, stronę podcastu www.rodzicemjestem.pl oraz blog www.rodzicielskidrogowskaz.pl. Jeśli spodobał Ci się podcast zostaw swoją opinię na iTunes. Dzięki temu będziemy wiedzieć, że to co robimy ma sens. Do usłyszenia!

 

Dodaj komentarz