RJ #16 Self-reg, czyli jak znaleźć spokój w życiu rodzinnym. Samoregulacja jako metoda pomagającą dzieciom i rodzicom w walce ze stresem. Rozmowa z Mariką Koman.

W tym odcinku podcastu rozmawiamy o samoregulacji. Self Reg, czyli samoregulacja to sposób w jaki radzimy sobie ze stresem.

Samoregulacja (self-reg) jest jedną z najbardziej pożądanych umiejętności, a dziś w pędzącym świecie tak trudno osiągalną. Osoby mające zdolność samoregulacji lepiej się koncentrują, mają większą łatwość nawiązywania kontaktów, a dodatkowo lepiej się uczą. Biorąc pod uwagę wymienione korzyści chyba nie trzeba przekonywać, że warto sięgnąć po narzędzia wspierające proces samoregulacji już od najmłodszych lat.

O swojej przygodzie z Self-Reg oraz o tym jak uczyć dzieci samoregulacji od pierwszych chwil życia rozmawiamy z Mariką Koman – mamą trójki dzieci, wirtualną asystentką, a także pasjonatką Self-Reg.

Listen to „Odcinek 16 – Self-reg, czyli jak znaleźć spokój w życiu rodzinnym. Rozmowa z Mariką Komon” on Spreaker.

LINKI

TEMATY PORUSZANE W DZISIEJSZYM ODCINKU

  • Czym jest samokontrola i samoregulacja? Różnice między tymi pojęciami.
  • Czym są stresory?
  • Czym jest błędne koło stresu?
  • Jak uczyć dziecko samoregulacji?
  • Jak zadbać o siebie i skąd czerpać siły? Pomysły i sposoby na regenerację.
  • Czy zmniejszanie stresu w wychowaniu ma związek z tzw. „wychowaniem bezstresowym”?
  • Czym jest mizofonia i jak sobie z nią radzić? Jak radzić sobie z różnymi rodzajami nadwarażliwości?
  • W czym pomaga zaglądanie w głąb siebie i wprowadzenie w życie pytania „Co mi to robi?”? Kilka słów o pracy nad samoświadomością.
  • Dlaczego warto żyć zgodnie z Self-Reg?


TRANSKRYPCJA

RJ #16 Self-reg, czyli jak znaleźć spokój w życiu rodzinnym. Samoregulacja jako metoda pomagającą dziecku i rodzicowi w walce ze stresem. Rozmowa z Mariką Koman.

Poniżej znajdziesz zapis szesnastego odcinka podcastu Rodzicem Jestem – „Self-reg, czyli jak znaleźć spokój w życiu rodzinnym. Samoregulacja jako metoda pomagającą dziecku i rodzicowi w walce ze stresem. Rozmowa z Mariką Koman.”

Ściągnij transkrypt w formie PDF.


Cześć!

Witamy Cię w podcaście Rodzicem Jestem.
Nazywam się Sylwia, a ja jestem Ola.

Jeśli chcesz zmienić swoje życie rodzinne na lepsze to zostań z nami. Opowiemy Ci jak czerpać więcej radości z bycia rodzicem i nie odejść od zmysłów. Pokażemy narzędzia, które wykorzystujemy, by budować lepsze relacje w swojej rodzinie. Zdobywaj z nami wiedzę na temat rozwoju, a także korzystaj z praktycznych wskazówek oraz gotowych rozwiązań rekomendowanych przez pedagogów i psychologów dziecięcych.

To co wchodzisz w to? Zapraszamy!To był podcast Rodzicem Jestem. Dziękujemy za wysłuchanie. Po więcej zapraszamy na fanpage Rodzicielski Drogowskaz, stronę podcastu www.rodzicemjestem.pl oraz blog www.rodzicielskidrogowskaz.pl. Jeśli spodobał Ci się podcast zostaw swoją opinię na iTunes. Dzięki temu będziemy wiedzieć, że to co robimy ma sens. Do usłyszenia!

 

Dodaj komentarz