Rodzinne less waste. Less waste dla dzieci. Podcast Rodzicem Jestem.

RJ #19 Rodzinne less waste, czyli jak nie produkować tony odpadów? Rozmowa z Agnieszką Zdunek – Jestem Zielona.

W dzisiejszym odcinku czas na rodzinne less waste, czyli co zrobić by nie produkować tony odpadów. Ocieplenie klimatu, morza pełne odpadów, smog, wymierające na potęgę gatunki zwierząt, konsumpcja na skalę, którą trudno opisać słowami… To problemy z którymi dziś trudno sobie poradzić globalnie jeśli Ty, ja, my nie poradzimy sobie z nimi lokalnie. Jako rodzice jesteśmy odpowiedzialni za przekazanie naszym dzieciom wartości i tego jak dbać o naszą planetę. Nasz gość w 19 odcinku podcastu Rodzicem Jestem – Agnieszka Zdunek – podpowie w jaki sposób przejść na zieloną stroną życia. Jeśli jeszcze Cię tam nie ma oraz co jeszcze w swoim otoczeniu możesz zrobić, żeby żyć w przyjaźni z naturą. 

Listen to „Odcinek 19 – Rodzinne less waste, czyli jak nie produkować tony odpadów? Rozmowa z Agnieszką Zdunek.” on Spreaker.

LINKI

TEMATY PORUSZANE W DZISIEJSZYM ODCINKU

  • Czym jest filozofia zero waste i czym różni się od less waste?
  • Od jakich małych kroków można zacząć wprowadzać w domu filozofię zero waste?
  • Czym są naturalne place zabaw?
  • Czym są leśne przedszkola?
  • O czym mówi zasada 6R?
  • Jak prawidłowo segregować odpady?
  • Czym jest i czym będzie Pracowania Boruja?


Less waste dla dzieci

 

TRANSKRYPCJA

RJ #19 Rodzinne less waste, czyli jak nie produkować tony odpadów? Rozmowa z Agnieszką Zdunek – Jestem Zielona.

Poniżej znajdziesz zapis dziewiętnastego odcinka podcastu Rodzicem Jestem – „Rodzinne less waste, czyli jak nie produkować tony odpadów? Rozmowa z Agnieszką Zdunek – Jestem Zielona”

Ściągnij transkrypt w formie PDF.


Cześć!

Witamy Cię w podcaście Rodzicem Jestem.
Nazywam się Sylwia, a ja jestem Ola.

Jeśli chcesz zmienić swoje życie rodzinne na lepsze to zostań z nami. Opowiemy Ci jak czerpać więcej radości z bycia rodzicem i nie odejść od zmysłów. Pokażemy narzędzia, które wykorzystujemy, by budować lepsze relacje w swojej rodzinie. Zdobywaj z nami wiedzę na temat rozwoju, a także korzystaj z praktycznych wskazówek oraz gotowych rozwiązań rekomendowanych przez pedagogów i psychologów dziecięcych.

To co wchodzisz w to? Zapraszamy!To był podcast Rodzicem Jestem. Dziękujemy za wysłuchanie. Po więcej zapraszamy na fanpage Rodzicielski Drogowskaz, stronę podcastu www.rodzicemjestem.pl oraz blog www.rodzicielskidrogowskaz.pl. Jeśli spodobał Ci się podcast zostaw swoją opinię na iTunes. Dzięki temu będziemy wiedzieć, że to co robimy ma sens. Do usłyszenia!

 

Dodaj komentarz