Konferencja Online dla Rodziców Kierunek Szczęście - Rodzicem Jestem
Konferencja Kierunek Szczęście

Podcastowa Konferencja Kierunek Szczęście

Już niedługo, bo w dniach 22-24 lutego 2021 roku będzie miała miejsce II edycja Podcastowej Konferencji Kierunek Szczęście. Tym razem zabierzemy Cię w drogę do wymarzonych relacji, w której będziemy podążać za drogowskazem spokój. W ciągu trzech dni będziesz mogła wysłuchać 7 rozmów ze wspaniałymi prelegentkami, które na co dzień pomagają rodzicom budować świadome relacje w swoich rodzinach. Do udziału w konferencji zaprosiłyśmy psycholożki, autorki książek, blogerki i podcasterki. Porozmawiamy z nimi o trzech ważnych obszarach w rozwoju Twojego dziecka i Twoim, czyli emocjach, potrzebach i przekonaniach oraz współpracy. Poniżej znajdziesz pełną agendę tego wydarzenia. Więcej szczegółów wraz z przedstawieniem sylwetek prelegentek i formularzem zapisu znajdziesz tutaj.

Konferencja jest skierowana do osób:


  1. Poszukujących swojej drogi do szczęśliwego rodzicielstwa.
  2. Chcących być świadomymi rodzicami zarówno w obszarze emocji oraz potrzeb swoich dzieci, jak i własnych.
  3. Dążących do budowania lepszych relacji w rodzinie i swoim otoczeniu.
  4. Nie chcących wychowywać swoich dzieci według schematów stosowanych przez swoich rodziców i dziadków.

Zapisz się na konferencję

Agencja II edycji Konferencji Kierunek Szczęście


I edycja Podcastowej Konferencji Kierunek Szczęście


W dniach 21-23 września 2020r. przeprowadziłyśmy pierwszą w Polsce bezpłatną Podcastową Konferencję dla Rodziców, w której prelegentki opowiedziały o 13 drogowskazach prowadzących do lepszego życia i rodzicielstwa. Przez trzy dni uczestniczki mogły posłuchać rozmów na temat każdego z drogowskazów, które wprowadzone do życia jako nawyk sprawiają, że budujemy bardziej świadome i lepsze relacje w rodzinie. W czasie konferencji uczestniczki miały okazję, żeby poznasz siebie, nauczyć się rozpoznawać potrzeby i emocje innych. Dowiedziały się jak od planu przejść do działania i w nim wytrwać. Zapoznały się ze sposobami organizacji życia codziennego i finansów. Ponadto usłyszały jak zadbać o siebie i dalej się rozwijać. Rozpoczęły swoją drogę w Kierunku Szczęścia, którym jest świadome i szczęśliwe rodzicielstwo.

Kto wystąpił podczas I edycji konferencji?


O drogowskazach opowiedziały wspaniałe prelegentki – w większości matki, które same starają się wprowadzać je w swoim życiu. Każda z nich podzieliła się swoimi doświadczeniami. Nie tylko sukcesami, ale też wyzwaniami, z którymi mierzyły się na drodze do szczęśliwego rodzicielstwa.

Były to: Emilia Kulpa-Nowak, Monika Szczepanik, Ania Kuszewska-Sprawka, Sylwia Włodarska, Natalia Ligenza, Ela Krokosz, Małgosia Musiał, Klaudia Sobczyk, Monika Wojtysiak, Marta Krasnodębska, Agnieszka Pieniążek, Ewelina Mierzwińska i Ania Czereszewska.

Skąd pomysł na konferencję?


Ta konferencja powstała, ponieważ same parę lat temu rozpoczęłyśmy poszukiwania naszej własnej rodzicielskiej drogi. Przez ten czas zapoznałyśmy się z wieloma różnymi podejściami do wychowania dzieci. Jedne były nam bliższe, a inne bardziej odległe od naszej wizji szczęśliwego rodzicielstwa. Ze wszystkich tych nauk wyciągnęłyśmy to co uważamy za najbardziej wartościowe i w ten sposób powstało 13 drogowskazów szczęśliwego rodzica. Chciałyśmy się nimi podzielić z jak największą liczbą rodziców, którzy podobnie jak my chcą być bardziej świadomymi rodzicami i budować ze swoimi dziećmi szczęśliwe relacje.

Opinie uczestniczek

“Dziś zdążyłam wysłuchać Emilii o spokoju – oczywiście ja też od lat czekam na ten mityczny moment spokoju  – oraz Moniki. Nie jestem typem robiącym notatki, ale bazgrzącym po lustrze w łazience i teraz jest na nim napisane: Zamknij paszczę, dopóki nie zamkniesz gada. Jaka ulga, że nie tylko ja w emocji gadam i gadam, i gadam… Pora przestać! Polecam odsłuch w aplikacji podcastowej, bo wtedy jest możliwość zapisania odcinka i można słuchać bez dostępu do sieci, w dowolnej chwili, w ruchu.” Edyta

 

“Właśnie skończyłam dzsiejszy konferencyjny dzień. Dużo tych rozmów, a jutro z tego co widziałam jeszcze więcej, więc też mogę się nie wyrobić. A chciałabym wysłuchać wszystkiego. Niby dużo wiem z tego co słucham, ale zawsze jakaś nowa inspirująca myśl się pojawi. Bardzo dobrze mi sie sluchało dzisiejszych nagrań. Na tyle dobrze, żeby zamiast iść spać to siedzieć ze słuchawkami na uszach. Dziękuję dziewczyny za Waszą pracę! ♥️” Elżbieta

 

“Słuchałam z przyjemnością  Bardzo budujący przekaz  DZIĘKUJĘ za pierwszy dzień!” Anna

 

“Ani Kuszewskiej dziękuję za zdanie o tym, że warto przestać ćpać wiedzę i zacząć zdobyte informacje integrować i stosować, ale zastosuję się po wysłuchaniu całości, a od Sylwia Włodarska – Pani Swojego Szczęścia biorę to, by dziękować zamiast przepraszać. Z tym, że to ja częściej czekam na innych ” Edyta

 

„Dziękuję za wszystkie cotygodniowe materiały, podkasty, bibliotekę rodzica i włożoną pracę. Polecam Was gorąco znajomym, bo wiele wartościowych treści, przekazanych w budujący, wspierający i kojący sposób. Jestem pod wielkim wrażeniem bloga i konferencji Rodzicielski Drogowskaz.” Kasia

Dzielimy się szczęściem


Ilość uczestniczek pierwszej edycji konferencji Kierunek Szczęście przerosła wszelkie nasze oczekiwania. Zakładałyśmy, że każda z uczestniczek wybierze dla siebie najbardziej interesujące ją tematy z wszystkich 13 rozmów. W końcu 13 godzin nagrań w ciągu 3 dni to spore wyzwanie dla niejednej mamy. Okazało się jednak, że wszystkie rozmowy cieszyły się zainteresowaniem i nawet przedłużenie terminu dostępu do nagrań niektórym z uczestniczek nie pozwoliło na zapoznanie się z całością. Dlatego postanowiłyśmy podzielić się tym szczęściem, czyli nagraniami z konferencji w formie odcinków naszego podcastu. Dlaczego w ten sposób? Udział w konferencji był bezpłatny i chcemy, żeby te treści dotarły do jak najszerszego grona rodziców. Konferencyjne nagrania publikujemy stopniowo, tak aby każda mama mogła się z nimi zapoznać bez poczucia, że ma jakieś “zaległości”.

Poszczególne odcinki dostępne są w zakładce Podcast/Konferencja, a do tej pory znalazły się tam następujące nagrania:


Dodatkowa dawka wiedzy


Nie poprzestałyśmy tylko na konferencji! Przez 13 tygodni w każdy poniedziałek, aż do tygodnia poprzedzającego konferencję, publikowałyśmy na naszym blogu wpis dotyczący jednego z drogowskazów. Przekazałyśmy w nich sporą dawkę wiedzy oraz jedno ćwiczenie pomocne we wdrażaniu danego drogowskazu. Wszystko po to, żeby świadome i szczęśliwe rodzicielstwo stało się udziałem każdej osoby, która trafi na naszą stronę. Zapraszamy Cię do zapoznania się ze wpisami z serii Rodzicielskie Drogowskazy:Bezpłatne materiały i newsletter


Pod każdym wpisem na blogu możesz pobrać bezpłatny zestaw ćwiczeń pomocnych przy wdrażaniu drogowskazu, który w nim opisujemy.

Dodatkowo wszystkie osoby zapisane na nasz newsletter otrzymują od nas nie tylko aktualne informacje, ale również dostęp do Biblioteki Rodzica, która jest bazą naszych darmowych materiałów. Znajdziesz w niej zarówno treści edukacyjne, jak i wiele pomysłów na zabawy z dziećmi. Zapisując się na newsletter możesz skorzystać z formularza znajdującego się na stronie głównej lub formularzy dostępnych pod wpisami na blogu i odcinkami podcastu.

Zapraszamy też na nasz fanpage oraz grupę facebookową Rodzicielski Drogowskaz, która jest przestrzenią do dzielenia się przemyśleniami, wyzwaniami i radościami płynącymi z rodzicielstwa oraz wzajemnego wsparcia.

Patronat medialny I Podcastowej Konferencji Kierunek Szczęście

silesia dzieci logo